دفتر معماری مفهوم
خانه / طراحی ساختمان / سفارش طراحی نمای بیرون ساختمان | اصول اجرای آن در ایران

سفارش طراحی نمای بیرون ساختمان | اصول اجرای آن در ایران

نما، از جمله عوامل مهمی می باشد که در زیبایی ساختمان تاثیر دارد و جلوه خاصی به آن می بخشد. طراحی آن توسط افراد متخصص در این کار و یا خود شخص می تواند انجام شود. طراحان می توانند سفارش طراحی نمای بیرون ساختمان را از سمت مشتری ها قبول کنند. این کارشناسان، قوانین طراحی و اصول اجرای آن در ایران را در اجرای کار های خود رعایت می کنند. تا از این طریق بتوانند اجرای خوب و مناسبی را ارائه دهند.سفارش طراحی نمای بیرون ساختمان | اصول اجرای آن در ایران

سفارش طراحی نمای بیرون ساختمان

سفارش طراحی نمای بیرون ساختمانهمان طور که ذکر شد، طراح های متخصص، سفارش طراحی نمای بیرون ساختمان را از سوی مشتری ثبت می نمایند. بعد از آن کار طراحی را طبق اصول مربوط به آن شروع می کنند.

نما ها، دارای انواع متفاوتی می باشند که هر کدام ویژگی های خود را دارند. طراح نیز با توجه به مصالحی که در این کار مورد استفاده قرار می گیرند برای کار خود برنامه ریزی می کند.

زیرا هر کدام از این انواع دارای اصولی هستند که توسط طراح باید مورد توجه قرار گیرند. طراح ها در این کار می توانند از شیشه های رفلکسی، آجر، کامپوزیت و غیره استفاده نمایند.

هزینه طراحی نمای بیرون ساختمان

هزینه طراحی نمای بیرون ساختمانهزینه طراحی نمای بیرون ساختمان بر اساس کیفیت و مقدار و نوع مواد و مصالح به کار رفته در آن تعیین می شود. برای مثال، فردی که این کار را با استفاده از آجر انجام می دهد، طبیعتا هزینه کمتری  نسبت به فردی می پردازد که از کامپوزیت و یا سنگ های متفاوت در این کار استفاده می نماید.

در ساختمان هایی که به سبک رومی نما کاری می شوند، از سنگ های کلاسیک استفاده می شود و این موضوع هزینه را نسبت به نمای آجری کاهش می دهد.

قیمت طراحی نمای بیرون ساختمان توسط طراح مشخص می شود. زیرا او هزینه ها را باتوجه به میزان کیفی مصالح و تعداد کارگران و … برآورد می کند. 

اصول طراحی نمای بیرون ساختمان در ایران

اصول طراحی نمای بیرون ساختمان در ایراناصول طراحی نمای بیرون ساختمان در ایران توسط طراح در اجرای کار مورد توجه قرار می گیرند. این اصول اجرا طراحی نمای بیرون ساختمان عبارتند از: توجه طراح به بودجه افراد. برای مثال فردی که بودجه کمتری را در اختیار دارد، از آجر در نمای ساختمان خود استفاده می کند.

ولی فردی که بودجه بالایی دارد، از سنگ یا کامپوزیت یا شیشه های رفلکسی استفاده می نماید. مورد دیگر، این است که طراح باید به نور پردازی مکان درشب توجه کند. کار نور پردازی را باید طوری انجام دهد که در شب جلوه ویژه ای به آن مکان بدهد.

طراح باید از مواد و مصالح با کیفیت در نما استفاده کند. زیرا استفاده از مصالح مرغوب، باعث مقاومت نما می شود. طراح در انجام این کار باید به آب و هوای آن ناحیه نیز توجه کند. زیرا بعضی از مصالح در برخی از اقلیم ها مقاومت ندارند.

طراح با توجه به این مورد می تواند مصالح مورد نیاز را طبق آن منطقه انتخاب نماید.

مدل طراحی نمای بیرون ساختمان شیک

مدل طراحی نمای بیرون ساختمان شیکمدل طراحی نمای بیرون ساختمان شیک از نظر افراد متفاوت می باشد. زیرا این موضوع امری سلیقه ای می باشد. ممکن است شخصی، نمای مدرن را به عنوان نمای شیک در نظر داشته باشد.

یا ممکن است فردی نمای کلاسیک را شیک بداند. بعضی از افراد ترجیح می دهند که از سنگ در مدل کلاسیک استفاده کنند و برخی از آن ها، کامپوزیت را به کار می برند. برخی از افراد نیز از ترکیب دو یا چند نوع از مصالح در این کار استفاده می کنند.

برای مثال ترکیب سنگ و آجر یا ترکیب سنگ و شیشه. به طور کلی مدل های متفاوتی در این رابطه وجود دارند که طراحان می توانند با تصویر به مشتری های خود نشان دهند و در انتخاب مدل آن ها را یاری کنند. اما طراحان می توانند خود شان نیز مدل دلخواه افراد را به تصویر بکشند و یک نمای زیبا ارائه دهند.

مطلب پیشنهادی

سفارش طراحی نمای بیرونی ساختمان | هزینه انجام آن در تهران

استفاده از مصالح ساختمانی لوکس و زیبا و همچنین طراح باسابقه، اهمیت زیادی بر نمای بیرونی ساختمان دارد و به همین دلیل، اخذ سفارش طراحی نمای بیرونی ساختمان توسط شر

پاسخی بگذارید