دفتر معماری مفهوم
خانه / طراحی ساختمان / طراحی نمای ساختمان مسکونی | تعرفه انجام آن در نظام مهندسی

طراحی نمای ساختمان مسکونی | تعرفه انجام آن در نظام مهندسی

نمای ظاهری از مهمترین عواملی است که یک ساختمان مسکونی باید دارا باشد. طراحی نمای ساختمان مسکونی در شهر، باید به گونه ای باشد که در تعارض با قوانین مربوط به ساخت و ساز نباشد. هر ساختمان جزئی از شهر محسوب می شود که ناهماهنگی آن از منظر معماری، در فضاهای عمومی دیگر بی تاثیر نیست. نمای هر واحد مسکونی با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان آلاینده های هوا متفاوت می باشد. حتی طراحی نمای ساختمان در مناطق سردسیر به خاطر مقاومت در برابر یخ زدگی با نمای مناطق گرمسیر کاملا متفاوت است. معماران که مسئول طراحی نمای ساختمان می باشند، قیمت طراحی هر نمایی را بر اساس تعرفه انجام  آن در نظام مهندسی محاسبه می کنند.

طراحی نمای ساختمان مسکونی | تعرفه انجام آن در نظام مهندسی

طراحی نمای ساختمان مسکونی

طراحی نمای ساختمان مسکونیطراحی نمای ساختمان مسکونی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار بوده و معماران  قبل از شروع به ساخت، نمای ساختمان خود را تعیین می کنند. در طراحی نمای ساختمان از مواد مختلفی استفاده می شود که بر اساس آن می توان نماها را به انواع :

  • شیشه ای
  • سنگ طبیعی
  • کامپوزیتی
  • سرامیکی 
  • آجری

تقسیم بندی کرد. هر کدام از این موارد دارای مزایا و معایبی می باشند.توجه به بافت و نمای خانه ها در شهر از اهمیت زیادی برخوردار است به طوریکه اگر در شهر همه خانه ها از نمای سنگی برخوردارند، ساختن خانه ای با نمای کامپوزیتی یا شیشه ای ناهماهنگی و زشتی خاصی را درشهر ایجاد خواهد کرد.

رنگ مصالحی که در ساختمان به کار می رود نیز تاثیر زیادی در میزان جذابیت ساختمان خواهد داشت.امروزه نماهای شیشه ای و سرامیک از طرفداران ویژه ای برخوردار هستند.

تعرفه طراحی ساختمان مسکونی در نظام مهندسی

تعرفه طراحی ساختمان مسکونی در نظام مهندسیتعرفه طراحی ساختمان مسکونی  در نظام مهندسی، بر طبق استاندارد ها  هر سال به روز می شود و در اختیار طراحان قرار می گیرد.  اگر به دنبال مهندس طراح، برای ساختمان خود هستید و نمیدانید هزینه و دستمزد خود را چگونه محاسبه می کند باید به تعرفه های منهدسین طراح ساختمان مراجعه کنید تا از قیمت های روز آگاهی یابید. نحوه محاسبه دستمزد مهندسان به چند طریق امکان پذیر است.

روش های رایجی که برای محاسبه دستمزد منهدسین بکار می رود شامل:

  • هزینه های مبتنی بر درصد 
  • هزینه های ثابت 
  • هزینه های ساعتی 
  • هزینه های ترکیبی

هزینه اجرا طراحی ساختمان مسکونی

هزینه اجرا طراحی ساختمان مسکونیهزینه اجرا  طراحی ساختمان مسکونی  را می توانید از مشاورین طراح بخواهید. قیمت روز طراحی ساختمان مسکونی  با توجه به تعرفه های نظام مهندسی محاسبه می شود. و بعد از طراحی با توجه به قیمت مواد لازم برای اجرا طرح و ساختمان مسکونی، هزینه اجرا محاسبه می شود .

مسلما قیمت مواد اولیه و مصالح ساختمانی با توجه به تغییرات قیمت ها در نوسان می باشد. ولی به طور کلی با کمک مشاورین ساخت و ساز  به راحتی می توانید هزینه های اجرا طرح مورد نظرتان را بدست بیاورید.- 

مشاوره طراحی ساختمان مسکونی

مشاوره طراحی ساختمان مسکونیمشاوره طراحی ساختمان مسکونی، علاوه بر ارایه انواع پیشنهادها، سفارش طراحی ساختمان مسکونی  را نیز می پذیرد. تمام پروژه های ساختمانی  نیازمند مشاوره برای طراحی ساختمان می باشد، که معمولا یک مهندس یا معمار است.

مشاوره طراحی، معمولا برای تمام قسمت های ساختمان که دارای قوانین و ضوابط مخصوص خودش می باشد طرحی را ارایه می کند. معمولا مشاورین طراحی مهندس معمار هستند که نقشه های ساختمان های جدید و بازسازی نقشه های قدیمی را به عهده دارند. یک مشاور طراح علاوه بر علمی که درباره ساختمان سازی دارد دارای ذوق هنری نیز می باشد و از جغرافیای منطقه و آداب و رسوم مردم نیز اطلاع دارد.

یک مشاور رهبری و سرپرستی دفاتر مشاور را به عهده دارند و به عنوان ناظر نظارت عمومی بر صحت انجام کار در اجرای ساختمان سازی دارند. در بعضی پروژه ها به عوان مدیر هم فعالیت می کنند.

علاوه بر آن نظارت مستقیم بر کار پیمانکاران را نیز دارند. در پروژه های برنامه ریزی و طراحی ساختمان سازی نیز شرکت می کنند. به طور کلی هر آنچه را که برای ساختمان سازی به آن نیازمند هستید از مشاوره طراحی ساختمان بخواهید.

مطلب پیشنهادی

سفارش طراحی نمای بیرونی ساختمان | هزینه انجام آن در تهران

استفاده از مصالح ساختمانی لوکس و زیبا و همچنین طراح باسابقه، اهمیت زیادی بر نمای بیرونی ساختمان دارد و به همین دلیل، اخذ سفارش طراحی نمای بیرونی ساختمان توسط شر

پاسخی بگذارید